SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Tekök 10717406
*
nr 1071 7406
Tekök
pläter, höjd: 35 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 november 2016
kl 18:14:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/11 15:42:38
1
500 kr
28/11 17:52:14
2
600 kr
28/11 18:05:56
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41
*
Tekök
nr 1071 7406
Tekök
pläter, höjd: 35 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/11 15:42:38 | 1 | 500 kr |
28/11 17:52:14 | 2 | 600 kr |
28/11 18:05:56 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter silver tekök ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:41